تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ نبی ا... رحیمی خشایار افلاکی
آرشیو وبلاگ
      دبستان حاج احمد قضاوی ()
متن املای نوبت اول پایه پنجم نویسنده: نبی ا... رحیمی - ۱۳۸٩/۱٠/٢۸

مشاهده ی متن املا در ادامه ی مطلب


نام :

نام خانوادگی :

نام آموزگار:

باسمه تعالی

سنجش و ارزشیابی تحصیلی

دبستان حاج احمد قضاوی

امتحان :املاء فارسی             پایه پنجم

نوبت اول                  دی ماه 89

تاریخ : /10/89         زمان :50دقیقه

 

نمره باعدد :

نمره با حروف :

(( نام ویاد خدا موجب آرامش است .پس عزیزان با نام خدا امتحان را شروع کنید. ))

الهی ، یکتای بی همتایی ، بر همه چیز بینایی ، در همه حال دانایی . (ص2 )

 

دایره المعارف کتاب بزرگی است که ما می توانیم اطلاعات علمی ، تاریخی ، جغرافیایی را در آن بیابیم . به دایره المعارف ، فرهنگ نامه یا دانش نامه نیز می گویند . (ص 14 )

 

می ترسم روزی برسد که کره ی زمین به یک کیسه ی زباله ی بزرگ تبدیل شود . آن وقت دیگر کاری از من ساخته نیست . اگر آن روز برسد باید یک رفتگر مریخی بیایید و کره ی زمین را بردارد و در سفینه ی حمل زباله بیندازد و آن را ببرد تا در کوره ی خورشید بریزد .(ص 28 )

 

شجاع کسی است که از خطر و عاقیت کارهای بد بترسد ولی دست و پای خود را گم نکند و با کمال متانت و آرامش برای رویارویی با خطر چاره جویی کند . (ص 32 )

 

خوبان همیشه بوده اند و خواهند بود . به گذشته ها بنگرید ، نیاکان ما چه عاشقانه و صادقانه راه ها ساخته اند . مدارس ،مساجد و آب انبارها بنا و آن را وقف مردم جامعه کرده اند . ( ص54 )

 

رود می غرّید و می خروشید و فتح را با خود می برد . او پس از آن که مدّتی همراه جریان آب پیش رفت در کناره ی رود به حفره ای رسید که موج در دیواره ی آن ایجاد کرده بود . ( ص 58)

 

خواجه نصیر توسی ، ریاضی دانان و ستاره شناسان را از نواحی مختلف سرزمین های اسلامی دعوت کرد و در کنار رصدخانه کتاب خانه ای نیز تاسیس کرد که شماره ی کتاب های آن را تا چهارصد هزار جلد نوشته اند . ( ص 85 )

 

 

 

  نظرات ()
مطالب اخیر برنامه کلاس های فوق برنامه پایه سوم متن املای نوبت اول پایه پنجم سوالات جغرافیا نوبت اول پایه پنجم سوالات انشا نوبت اول پایه پنجم سوالات تاریخ و مدنی نوبت اول پایه پنجم سولات هدیه های آسمان نوبت اول پایه پنجم سوالات علوم نوبت اول پایه پنجم سوالات ریاضی نوبت اول پایه پنجم املا (2) املا و دیکته نویسی
کلمات کلیدی وبلاگ آموزشی (۱٢) سوالات امتحانی (٧) بهداشتی (۳) عمومی (۳) تبریک (۱)
دوستان من آموزش وپرورش ناحیه 4 اصفهان آموزش اینترنتی قرآن کریم سایت رشد سایت تبیان پرتال جامع خلاقیت وکارآفرینی کودک و نوجوان باشگاه رباتیک اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب